4 błędy w stylizacji włosów. Czego unikać?

błędy w stylizacji włosów włosy fryzura kosmyki uroda

Klasyczny „bad hair day” często skutecznie rujnuje nam nastrój na cały dzień. Jak się do tego nie przyczyniać? Często zdarza się, że to, że twoja fryzura wygląda o wiele gorzej niż zaplanowałaś, to kwestia błędów stylizacyjnych. Profesjonaliści często podkreślają, co robić, by unikać takich przykrych niespodzianek. Jak to robić.

Błędy w stylizacji włosów: czego nie robić?

Przede wszystkim nie staraj się na siłę dopasować włosów do aktualnych trendów, zwłaszcza tych kolorystycznych. Nawet jeśli chcesz wyglądać tak, jak gwiazdy, które najczęściej są fryzurowymi trendsetterkami – powinnaś zdać sobie sprawę z tego, że częsta koloryzacja skutkuje widocznymi uszkodzeniami. Jeśli twoje włosy są z natury delikatne i suche, nie poddawaj się chęci rozjaśniania ich. Daj im odpocząć przez kilka miesięcy i raz – dwa razy w tygodniu podaruj im kilka chwil na regenerację z pomocą profesjonalnych kosmetyków do włosów.

Nie pozwalaj grzywce i pasmom znajdującym się przy twarzy schnąć samoistnie przed właściwą stylizacją. Dlaczego? Kiedy schną niezdyscyplinowane, trudno podczas układania fryzury nadać im właściwy kształt, a to z kolei powoduje, że cała fryzura staje się „bałaganem” i sprawia wrażenie nieułożonej.

Włosowe grzechy: co jest do uniknięcia?

Jeśli nie borykasz się z łojotokowym zapaleniem skóry, lub ekstremalnym przetłuszczaniem, staraj się ograniczyć codzienne, niepotrzebne mycie włosów. Myj je wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebują. Zbyt częste mycie włosów może pobudzać skalp do nadprodukcji sebum, powodując to, że twoja fryzura będzie wyglądać na przetłuszczoną. Może też pozbawiać włosy naturalnego natłuszczenia, przez co będą o wiele trudniejsze do ułożenia i niesforne. Jak odzwyczaić je od częstego używania szamponu? Wypróbuj suche szampony w sprayu – dodadzą objętości i pomogą utrzymać świeżość pomiędzy myciami.

Staraj się nie przyciemniać fryzury bardziej niż o dwa tony od twojego naturalnego koloru. Kiedy to robisz, twoja cera może wyglądać na niezdrową a niedoskonałości – stać się bardziej widoczne. Dodatkowo, zbyt ciemny kolor włosów zwyczajnie postarza zaostrzając rysy twarzy. Jeśli marzy ci się ciemny kolor, postaw jednocześnie na refleksy – unikniesz efektu przytłoczenia.